top of page

Başkanın Mesajı

Modern savunma sanayiinin geliştirilmesi ve sürdürülebilir hale getirilmesi misyonu ile çıktığımız yolda firmamız, kuruluşundan bugüne gerçekleştirdikleri ile; misyonunu yerine getirme adına önemli başarılara imza atmıştır.

 

Uçak bombaları, Havan topları, Tank ve Top mühimmatları , otomatik top ve tüfeklerin mühimmat grubu tamamlayıcı aksamlarını üretmekte uzmanlaşan şirketimiz , ürün grubu çeşitliliği ile Türkiye’de ve Dünya’da ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Amacımız kendi grubunda kalitesi ve üretim teknolojileri ile küresel bir şirket olarak , ülkemiz ve müttefik ülkelerin savunma sanayilerine katkı sağlamaktır.

 

Hali hazırda toplamda 4.500 m2 kapalı 10.000 m2 açık alanda üretim yapan, ayrıca Ar&Ge faaliyetlerini Kırıkkale Üniversitesinde bulunan TeknoPark Ofisinde geliştiren şirketimiz, önümüzdeki 5 yıl içinde 20.000 m2 açık 15.000 m2 kapalı alanda faaliyet göstermeyi planlamaktadır. Hedeflenen yatırımlarla 100 kişilik mühendis ve üretim kadromuz, 180 kişiyi aşacaktır.

 

KARMETAL olarak yeni hedeflere koşacak, yatırımlarımıza devam edecek ve ülkemiz ekonomisi için katma değer yaratmayı sürdüreceğiz. İleri teknolojiyle ürettiğimiz ürünlerimizle yurt içi yanında yurt dışı ihracatımızı artırarak büyümeyi hedefliyoruz. Bu manada üretim parkımızı büyütüyor, uluslararası iş birliği fırsatlarını değerlendiriyor, global bir oyuncu olma vizyonumuz çerçevesinde planlarımızı hayata geçiriyoruz.

 

Sahip olduğumuz güvenilirlik, yenilikçilik, cesaret, müşteri ve tedarikçilerimizle birliktelik; önemli değerlerimizdir. Değerlerimiz çerçevesinde iş arkadaşlarımıza, müşterilerimize ve ülkemize daha önce olduğu gibi önümüzdeki dönemde de en yüksek faydayı sağlamak için olabildiğince çalışmaya devam edeceğiz.

 

KARMETAL olarak kısa ve orta vadeli planlarımızda bulunan otonom ,robotik ve elektronik sistemlerin yatırımı ile ilgili fizibilite çalışmalarına devam etmekteyiz. Yakın zamanda Savunma Sanayi sektörüne yön verecek yeni çalışmaların yatırımı ile karşınıza çıkmaktan mutluluk ve gurur duyacağız.

KARMETAL has one mission, which is to develop the defense industry.

 

KARMETAL, which produces blockbusters, howitzers, tanks, ammunition, supplementary parts of automatic guns and rifles, provides the widest range of products in Turkey and the whole world. Our goal is to use modern production technologies and highest quality to come up with products that add value in the defense industry.

 

 

KARMETAL has become an expert in the supplementary parts of ammunition. Currently, KARMETAL has a total production area of 4,500 m2 and 10,000 m2 open area. In addition, we made an investment plan that will operate an open area of 20,000 m2 and a closed area of 10,000 m2. In Total, we have over 100 employees working within the scope of KARMETAL, but when we complete the investment plan, this number will increase to over 180. Additionally, we continue to conduct our R&D activities and product development projects at our TechnoPark Office located at Kirikkale University.

 

 

Within this scope, as KARMETAL, we will maintain our new investments and create added value for our country’s economy. In addition to growing in the domestic market, we planned to enhance our growth in the foreign market by increasing the export operations. By developing our production lines, we utilize the opportunities like international collaborations and put our plans in action with the vision of becoming a global player.

 

 

 

Our goal is to use this position to set our country in a higher place using the best possible ways, as we move towards our goals stoutly and steadily. Within the frame of our values such as reliability, innovation, customer volume and collaboration with our suppliers, we will give our best in order to make the best contribution to our colleagues, customers and countries also in the future as we used to in the past.

 

 

 

We, as KARMETAL, continue our feasibility studies about the investment of autonomous, robotic and electronic systems in our short and medium term plans. Besides, we will be proud of introducing the investment of new projects that will direct the Defence Industry in the near future.

Üretim ve Ar -Ge

Şirketimiz, ileri teknoloji makine parkı, deneyimli üretim ve kalite kontrol ekibiyle savunma sanayine yönelik ürünlerin üretimi sürecinde, mühimmat grubunda üretim yapmaktadır.

Üretim serüveninde: 2013 yılında Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesinde 2. üretim tesisini kurmuş, 2018 yılında İstanbul’da yeni üretim hatlarını hayata geçirmiş, bir yandan da Ar-Ge faaliyetlerini geliştirmek adına Kırıkkale Üniversitesi Teknoparkta da yerini almıştır.

Güçlü Ar-Ge ekibi, yetenekli tasarım kadrosu ve akademik çevrelerle gerçekleştirdiği nitelikli işbirlikleriyle Savunma Sanayii Sektörünün ülkemizde gelişmesine katkıda bulunmaktan, ilkleri gerçekleştirme cesareti ve vizyonu ile kendi alanında öncülük etmekten mutluluk ve gurur duymaktadır.

 

WhatsApp Image 2023-01-20 at 08.43.13.jpeg
Askerler silüeti
bottom of page