We Challange The Future

BAŞKANIN MESAJI

 

Modern savunma sanayiinin geliştirilmesi sürdürülebilir hale getirilmesi  misyonu ile çıktığımız yolda, firmamız, kuruluşundan bugüne; bu misyonu yerine getirme yönünde önemli başarılara imza atmıştır.

 

Uçak bombaları, Havan topları, Tank ve Top mühimmatları , otomotik top ve tüfeklerin mühimmat tamamlayıcı aksamlarını üreten şirketimiz , ürün gurubu çeşitliliği olarak Türkiye’de ve Dünya’da tek firmadır . Amacımız kendi gurubunda kalitesi ve üretim teknolojileri ile Dünya’da aranılan bir firma olmak ve küresel savunma sanayiine katkı sağlamaktır.

 

Şirketimiz Mühimmat gurubu tamamlayıcı ürünler konusunda uzman bir firma haline gelmiştir. Halihazırda toplamda 4.500 m2 kapalı 10.000 m2 açık alanda üretim yapan şirketimiz, 2019-2020 yılında 20.000 m2 açık 10.000 m2 kapalı alanda faaliyet gösterecek yatırım planlamasını yapmıştır . Toplamda 90 kişilik kadroya sahip şirketimiz , yatırım tamamlanınca 140 kişinin üstünde çalışana sahip olacaktır. Bunun yanında Ar&Ge faaliyetlerimizi ve ürün geliştirme projelerimizi Kırıkkale Üniversitesinde bulunan TeknoPark Ofisimizde geliştirmeye devam etmekteyiz.

 

Bu kapsamda KARMETAL  olarak yeni yatırımlarımıza devam edecek ve ülkemiz ekonomisi için katma değer yaratmayı sürdüreceğiz. İleri teknolojiyle ürettiğimiz ürünlerimizle yurt içi piyasasının yanı sıra yurt dışında da büyümeyi ve ihracatımızı artırmayı planlıyoruz. Üretim parkurumuzu büyüterek, uluslararası iş birlikleri gibi fırsatları değerlendiriyor, global bir oyuncu olma vizyonumuz çerçevesinde planlarımızı hayata geçiyoruz.

 

Hedefimiz, amaçlarımız doğrultusunda azimli ve istikrarlı bir şekilde ilerlerken bu pozisyonumuzu ülkemiz yararına en iyi şekilde kullanmaktır. Sahip olduğumuz güvenilirlik, yenilikçilik, müşteri ve tedarikçilerimizle birliktelik değerlerimiz çerçevesinde iş arkadaşlarımıza, müşterilerimize ve ülkemize daha önce olduğu gibi önümüzdeki dönemde de en yüksek faydayı sağlamak için olabildiğince çalışmaya devam edeceğiz.

 

KARMETAL olarak kısa ve orta vadeli planlarımızda bulunan otonom ,robotik ve elektronik sistemlerin yatımı ile ilgili fizibilite çalışmalarına devam etmekteyiz. Yakın zamanda Savunma Sanayi sektörüne yön verecek yeni çalışmaların yatırımı ile karşınıza  çıkmaktan onur ve gurur duyacağız.

 

Cihangir BAYRAMOĞLU

KARMETAL A.Ş Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı

 

ENG

2019 © KARMETAL